Підприємства харчової промисловості – м’ясокомбінати, хлібозаводи, кондитерські фабрики, молокозаводи, холодокомбінати тощо, – високотехнологічні та багатогранні. Спектр виробничого обладнання включає автоматизовані потокові лінії, але без присутності людини робота обладнання неможлива.

Ваш персонал трудиться в спецодязі, а умови виробництва вимагають постійного дотримання її чистоти? У підприємства є своя медична частина, їдальня, санаторій, база відпочинку, і крім спецодягу є ще й пряме білизна (скатертини, серветки, простирадла, наволочки тощо)?

Не маючи пральні для власних потреб, багато хто вдається до послуг комунальних пралень. Вартість таких послуг досить висока, не можна забувати і про транспортні витрати. Якість прання також залишає бажати кращого, а втрати білизни досягають значних розмірів. Внаслідок цього, підприємства змушені витрачати на закупівлю білизни суттєві грошові кошти.

Наявність власної пральні має незаперечні переваги: якість прання знаходиться під Вашим контролем , збільшується термін експлуатації білизни, виключена затримка доставки замовлення, незалежність від коливань цін на послуги.

І головне: Собівартість прання 1 кг білизни у власній пральні становить 2-2,5 грн., а вартість прання 1 кг білизни у комунальній пральні 3-7 грн. !

Як правильно підібрати професійне обладнання для власної пральні?

Підбір обладнання здійснюється виходячи з кількості білизни, ступеня забрудненості (слабка, середня, сильна), складу білизни (бавовна, льон, сумішеві тканини тощо), виду нагрівання встаткування (електрика, пар, комбінований).

Необхідно врахувати, що прально-віджимна машина в середньому за 8 годин роботи пральні зробить 8-10 циклів для слабо і середньо забрудненої білизни і всього 5-6 циклів для сильно забрудненої білизни з плямами жиру, крові тощо, а барабанна сушарка в будь-якому випадку виконає більше 10 циклів.

Відповідність високим вимогам, що пред’являються до якості прання, багато в чому залежить від використовуваного обладнання, його надійності, технічних можливостей, економічності. Сильна забрудненість білизни створює додаткові труднощі в роботі пральні, але машини компанії DANUBE (Франція), що відрізняються гнучкістю і ефективністю технологічних процесів, з успіхом справляються з даною проблемою. Прасувальне обладнання DANUBE, а також провідних італійських виробників GMP Commerciale і ANGHINETTI/Camptel дозволить надати білизні виключний вид.

Залежно від кількості, виду білизни підприємства можна розділити на декілька категорій:

До першої категорії належать невеликі підприємства харчової промисловості, які мають слабо, середньо і сильнозабруднена білизна: 30-50 кг за зміну – пряме білизна (серветки, рушники тощо) і фасонне білизна персоналу (халати, шапочки, комбінезони тощо). Пральні в установах подібного типу влаштовуються на першому або цокольному поверхах. Для такої пральні необхідно :

 • прально-віджимні машини WD8 або серії WED або GF (з віджиманням 1000 об/хв.) разового завантаження 8 або 10- 13кг;
 • барабанні сушильні машини з разової завантаженням 8-10кг серії DD;
 • прасувальний каток GMP з електричним і продуктивністю 15-25 кг/год, шириною валу 1000-1600 мм для обробки прямої білизни;
 • і/або прасувальний вакуумний стіл для обробки фасонної білизни (до 250 одиниць за зміну).

 

До другої категорії відносяться середні підприємства харчової промисловості, у складі яких є кілька виробництв. Потреба в обробці білизни становить 50-200 кг в зміну. Пральні подібної потужності розташовуються в окремих будинках чи в цокольному поверсі. Для такої пральні необхідно:

 • прально-віджимні машини серії WED або GF (з віджиманням 1000 об/хв.) разового завантаження 10-25 кг;
 • сушильні барабани серії DD завантаженням 10-25 кг;
 • прасувальний каток продуктивністю 20-30 кг/год і шириною валу 1000-2000 мм;
 • прасувальний прес Technomatic для обробки фасонної білизни (250 одиниць за зміну) або прасувальний вакуумний стіл і пароманекен MISTRAL.

До третьої категорії, необхідно віднести великі підприємства харчової промисловості (сильнозабруднена білизна), у складі яких є кілька виробництв. Потреба в обробці білизни становить 200-1000 кг за зміну. Пральні подібної потужності розташовуються в окремих будинках чи в цокольному поверсі. Для обладнання подібних пралень необхідні:

 • прально-віджимні машини серії WED, GF або CS (з віджиманням 1000 об/хв.) разового завантаження 22-90 кг (з особливістю оптимального набору програм, особливою конструкцією нагрівальних елементів, спеціальною конструкцією зливного клапана, що забезпечує стабільну роботу в умовах найсильніших забрудненні та великої кількості сміття в зливний воді);
 • сушильні барабани серії DD завантаженням 22-84 кг;
 • прасувальний каток продуктивністю 20-60 кг/год і шириною валу 1000-2600 мм;
 • прасувальний прес Technomatic для обробки фасонної білизни (250 одиниць за зміну) .

Підбір обладнання здійснюється виходячи з пропорцій білизни, що має звичайне і специфічне забруднення. Фактично на підприємствах подібного типу організовується дві пральні. Одна – для білизни звичайного типу забруднення, інша – для білизни, що має специфічне забруднення (кров, жир, масло тощо).

Вся техніка відповідає міжнародним стандартам якості, має великий ресурс роботи і сертифікована.
ТОВ «Лондрі Трейд» має власну сервісну службу, склад запасних частин; поставка обладнання/запчастин 2-14 днів. Наша компанія займається також підготовкою технологічних проектів, підключенням обладнання до готових комунікацій, консультаціями персоналу, здійснює гарантійне та післягарантійне сервісне обслуговування, що дозволяє ТОВ «Лондрі Трейд» брати реальну участь у реконструкції та модернізації пралень будь-яких обсягів.