З кожним роком в Україні індустрія гостинності розширюється. І для того, щоб готель мав відмінну репутацію і користувалася попитом, крім затишних номерів та якісного сервісу, необхідно мати свою “родзинку” – хороший ресторан, сауну тощо. Часто саме цим визначається вибір клієнта. Роль ресторану в обслуговуванні гостей готелю відіграє величезну роль. Важливий не тільки професіоналізм шеф-кухаря, а й то в якому вигляді знаходяться серветки, скатертини, фіранки, форма обслуговуючого персоналу. Чим більше готель, тим більше у нього потреба у пранні білизни номерного фонду та ресторанної білизни, і тим ефективнішим буде відкриття власної пральні. Але це не означає, що немає сенсу організовувати свою пральню в малої готелі чи ресторані. Власна пральня дозволяє всім економно і ефективно вирішити питання чистоти. Відчуття чистоти і затишку допоможе створити професійне пральне обладнання.

Не маючи пральні для власних потреб, багато хто вдається до послуг комунальних або комерційних пралень. Вартість таких послуг досить висока і постійно зростає, не можна забувати і про транспортні витрати. Якість прання також залишає бажати кращого – багато пральні використовують досить недорогі і агресивні миючі засоби (дешевий пральний порошок і хлорні відбілювачі, кальциновану соду). У деяких пралень – обладнання зношене і застаріле, що також накладає свій відбиток на якість прання. Зношуваність білизни при такій пранні досить висока. Втрати білизни досягають значних розмірів. Внаслідок цього, підприємства змушені витрачати на закупівлю білизни суттєві грошові кошти. Є комерційні пральні з високою якістю послуг, але їх послуги коштують досить дорого.

Наявність власної пральні має незаперечні переваги: якість прання знаходиться під Вашим контролем, збільшується термін експлуатації білизни, виключена затримка доставки замовлення, незалежність від коливань цін на послуги.

І головне: Собівартість прання 1 кг білизни у власній пральні становить 2-2,4 грн., а вартість прання 1 кг білизни у комунальній або комерційної пральні 4-8грн.!

ЯК ПРАВИЛЬНО ПІДІБРАТИ ПРОФЕСІЙНЕ ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ ВЛАСНОЇ ПРАЛЬНІ?

Підбір обладнання здійснюється виходячи з кількості білизни, ступеня забрудненості складу білизни (бавовна, льон, махрова тканина тощо), потоків білизни (пряме постільна та ресторанне білизна, махрова білизна, фасонне білизна), місця розташування пральні (1- й поверх, підвал, окремо розташована будівля).
Необхідно врахувати, що прально-віджимна машина в середньому за 8 годин роботи пральні зробить 8-10 циклів для слабо і середньо забрудненої білизни і всього 5-6 циклів для сильно забрудненої білизни з плямами жиру, крові тощо, а барабанна сушарка в будь-якому випадку виконає більше 10 циклів .

Відповідність високим вимогам, що пред’являються до якості прання сьогодні, багато в чому залежить від використовуваного обладнання – його надійності, технічних можливостей, економічності.

Залежно від кількості, виду білизни підприємства сфери обслуговування можна розділити на декілька категорій:

До першої категорії належать невеликі підприємства (міні-готелі, ресторани, сауни), що мають слабо, середньо і сильнозабруднена білизна 30-50 кг у зміну. Це пряме білизна (серветки, скатертини, рушники тощо) і фасонне білизна персоналу (уніформа, кухарський одяг). Пральні в установах подібного типу влаштовуються на першому або цокольному поверхах. Для такої пральні необхідно:

 • прально-віджимні машини завантаженням 5/8/10/13кг з мікропроцесором і віджиманням 1000 об/хв.;
 • барабанні сушильні машини з разової завантаженням 8-10кг;
 • прасувальний каток або сушильно – прасувальний каток продуктивністю 15-25 кг/год, шириною валу 1000-1600 мм для обробки прямої білизни;
 • і/або прасувальний вакуумний стіл для обробки фасонної білизни (до 250 одиниць за зміну).

До другої категорії належать підприємства (ресторанно-готельні комплекси, фітнес-центри тощо), потреба в обробці білизни яких становить 50-200 кг в зміну. Пральні подібної потужності розташовуються в окремих будинках чи в цокольному поверсі. Для такої пральні необхідно:

 • прально-віджимні машини завантаженням 10-25 кг з мікропроцесором і віджиманням 1000 об/хв.;
 • сушильні барабани 10-25 кг;
 • прасувальний каток або сушильно-прасувальний каток продуктивністю 20-30 кг/год і шириною валу 1600-2100 мм;
 • прасувальний прес для обробки фасонної білизни (250 одиниць за зміну) або прасувальний вакуумний стіл і пароманекен.

До третьої категорії, необхідно віднести великі об’єкти (з великим відсотком сильнозагрязненного білизни). Потреба в обробці білизни становить 200-1000 кг за зміну. Пральні подібної потужності розташовуються в окремих будинках чи в цокольному поверсі. Для обладнання подібних пралень необхідні:

 • прально-віджимні машини з мікропроцесором і віджиманням 1000 об/хв завантаженням 22-90 кг (з особливістю оптимального набору програм, особливою конструкцією нагрівальних елементів, спеціальною конструкцією зливного клапана, що забезпечує стабільну роботу в умовах найсильніших забрудненні і великої кількості сміття в зливний воді);
 • сушильні барабани завантаженням 22-84 кг;
 • прасувальний каток або сушильно-прасувальний каток продуктивністю 20-60 кг/год і шириною валу 1800-3200 мм;
 • прасувальний прес для обробки фасонної білизни (250 одиниць за зміну).

Підбір обладнання здійснюється виходячи з пропорцій білизни, що має звичайне і специфічне забруднення.

Але! Якість прання в чому залежить від миючих засобів та технології їх застосування.

Вся техніка відповідає міжнародним стандартам якості, має великий ресурс роботи і сертифікована в Україні.
ТОВ «Лондрі Трейд» має власну сервісну службу, склад запасних частин ; поставка обладнання/запчастин 2-14 днів. Наша компанія займається також підготовкою технологічних проектів, підключенням обладнання до готових комунікацій, консультаціями персоналу, здійснює гарантійне та післягарантійне сервісне обслуговування, що дозволяє ТОВ «Лондрі Трейд» брати реальну участь у реконструкції та модернізації пралень будь-яких обсягів.