Професійні миючі засоби та індивідуальні програми прання.

Професіонали знають, що в пральнях використовується професійна хімія. Але багато пралень сьогодні відкриваються людьми, які виявили бажання вкласти кошти в цю справу,  але нічого про цей бізнес не знають. Власникам не завжди вдається підібрати команду з досвідом роботи.У такому разі складнощі можуть виникнути вже на етапі підбору обладнання, не кажучи про злагоджену роботу усієї пральні надалі. Чи інша історія – невеликий готель вирішив прати білизну сам. Купили устаткування для міні-пральні (добре, якщо не побутове) і почали прати. Через деякий час звернулися до продавців обладнання :
– “Ваші пральні машини нічого не відпирають”!.
– “А що ви використовуєте для прання”?
– “Дуже хороші пральні порошки”! – і далі слідує традиційне перерахування Ariel, Tide, Vanish, АСОВІ. Мається на увазі побутова хімія.

Так, дійсно ці засоби справді хороші. Але для використання в  домашніх умовах.

У комерційній пральні ми зтикаємося  з білизною, що має складніші і різноманітніші забруднення, ніж в побуті. І Vanish не зовсім той засіб, який би впорався з такими специфічними плямами, іншими словами він не є дієвим для ресторанної білизни.

Розумне використання хорошої професійної хімії дозволяє не лише оптимізувати собівартість прання кг білизни, але і збільшити термін служби обладнання до 30 років, біли Як основний компонент використовуються професійні порошки або гелі.

У професійних системах прання також застосовуються високоякісні підсилювачі. Така система дозволяє відпирати найважчі забруднення, такі як плями від томатів, соусів, сажі, грилю, крові і так далі. Причому тут йдеться далеко не про плями, що утворилися на тканині, яку через 1-2 години попрали, а про плями тижневої і навіть місячної давності! При цьому середній відсоток повторного прання може скласти від 0,5 до 2,5!!!

Додаткова обробка нейтралізаторами для ефективного видалення хімікатів з поверхні тканини дозволяє скоротити число полоскань білизни до 2-х. Професійні кондиціонери захищають тканину від передчасного руйнування, забезпечуючи унікальну свіжість і довгождану м’якість тканин.

А ви – економите: воду до 20%, електроенергію до 5-10%, моторесурс пральних машин і збільшуєте виробничу потужність пральні до 5-15%.

Якщо йдеться про прання в жорсткій воді, то необхідно використовувати пом’якшувачі води, наприклад, триполіфосфат натрію, оскільки багатократне прання в жорсткій воді з часом погіршує стан самої тканини і як наслідок – якість прання. Прання нової білизни йде легко і приємно, тому що волокна тканини в ідеальному стані, і физико-хімічний зв’язок грязі і волокон тканини низький.

При багатократному пранні в жорсткій воді тканина поступово руйнується, вкриваючись осадом важко розчинних солей кальцію, магнію або заліза. Бруд фіксується в пористих інкрустаціях. Фізико-хімічний зв’язок між брудом і волокнами тканини росте в геометричній прогресії, білизну все складніше і складніше якісно випрати. Якщо у вас м’яка вода, то ви вже заощадили на миючих засобах до 20-25%.

Хороший фахівець підбере миючі засоби для прання, виходячи з ваших фінансових можливостей і побажань, стану білизни, обладнання і жорсткості води.

Повернімося до початку нашої статті. Так від чого ж все-таки залежить якість прання : від машин або від хімії? Проникливий читач вже зрозумів, що хімія має величезне значення.

А що ж машини?

Це питання до управління пранням. Пранням управляє мікропроцесор. Є два варіанти мікропроцесорного управління: стандартний набір заводських програм – від 5 до 10 або вільно програмований мікропроцесор до 99 програм. Стандартний набір програм (5-10) не дозволить оптимізувати програми прання. Як правило базові програми – це прання з кип’ятінням 90°С для білої б\п білизни, прання при 60°С, 40°С, 30°С, додаткове ополіскування і варіації в межах цих програм. Змінити ці програми неможливо. Тому вплинути на витрату миючі – електроенергія – вода не вийде.

Але для невеликого об`єму прання однотипової  білизни таке управління цілком прийнятне. Стандартні мікропроцесори встановлені в машинах ASKO (Швеція), AIRON (Італія) – моделі WD8, DA8, серія HT и DANUBE (Франція) – моделі WD8, DA8.

Прийнятніше звичайно, вільно програмований мікропроцесор. Наприклад, пральні машини виробництва DANUBE – серії WED, GF, CS, ASEP, Medicale, мають мікропроцесор із стандартними 18 програмами + можливість написання ще 84 програм. Більше, ніж вигідно.  Подібні мікропроцесори дозволяють створювати власні програми прання, зважаючи на специфіку і міру забруднення білизни, його склад. Особливо актуальні вільно програмовані мікропроцесори для прання білизни із складними забрудненнями (ресторанна білизна, білизна харчових і промислових підприємств, лікарень і тому подібне). Продавці професійної хімії підберуть необхідні саме для вашої білизни програми прання.  Встановивши автоматичний дозатор миючих засобів, і запрограмувавши мікропроцесор Прийнятніше звичайно, вільно програмований мікропроцесор. Наприклад, пральні машини виробництва DANUBE – серії WED, GF, CS, ASEP, Medicale, мають мікропроцесор із стандартними 18 програмами + можливість написання ще 84 програм. Більше, ніж вигідно.

Робота на такій машині не вимагає високої кваліфікації персоналу (треба лише натиснути потрібну кнопку); знімається проблема контролю за використанням миючих засобів; оптимізується процес використання хімії, а з нею – і ресурсів (води, електрики); і, нарешті, результат прання – “на відмінно” (за умови правильно підібраних програм прання по хімії).

Системи професійного прання дозволяють домагатися приголомшливих результатів, скорочуючи ваші витрати і примножуючи число Ваших вдячних клієнтів.