Причини утворення накипу в пральних машинах, способи боротьби з накипом.

Звідки береться накип?

У пральній машині встановлені нагрівальні елементи – ТЕН, які нагрівають воду до потрібної температури для прання або миття. Але мало їх бачили через 1,5-2 роки експлуатації, так як вони приховані від очей користувачів. У дійсності на них утворюється накип. Майже така ж, як і в чайниках, тільки в більш значущих кількостях.

Проблеми б не було, якби вода була без домішок. У воді, яка ллється з крана в будь-якому місті світу, присутній маса сторонніх включень. Жорсткість води визначається вмістом в ній розчинених солей кальцію і магнію. А ось накип формується вже при нагріванні жорсткої води.

Які негативні наслідки має жорсткість води в процесі прання?

  1. Використовуємо більше миючих засобів, щоб досягти звичайного ефекту.
  2. Поверхневий натяг води, яка збільшується завдяки додатковій жорсткості, вимагає під час прання більшого кількість порошку. Більше платимо за електрику. На нагрівання води за умови, що між нею і металом є значний шар теплового ізолятора, буде потрібно більше електроенергії.
  3. Частіше й дорожче ремонтуємо техніку. Накип на вельми важливої ??частини нутрощів машини скорочує термін експлуатації – машина може вийти з ладу при першій же можливості, наприклад, при перепаді напруги в мережі. Ремонт Тена коштує від 20 до 35% від вартості машинки при обліку того, що нічого крім Тена не пошкоджене. У машини може згоріти за компанію електроніка.
  4. Скорочуємо термін служби білизни. Відбувається інкрустація білизни твердими частинками осаду, в результаті чого втрачається первісна білизна (або яскравість фарб) тканини. Цей процес також призводить до подальшого перевитрати миючих засобів і до скорочення терміну служби тканини.

Де ж криється рішення цієї проблеми?

Використання фільтрів. Рішення проблеми через іонообмінні смоли і зворотний осмос досить дорого за ціною і за складністю обслуговування, але ефективно.
Два найдоступніших шляхи боротьби з накипом: хімічний та фізичний.

Фізичний шлях.
Допомогти в профілактиці накипу можуть магнітні перетворювачі води. Принцип простий: вода проходить через магнітне поле. Викликаний спеціальним розташуванням магнітів резонанс призводить частинки води до тісної взаємодії з частинками домішок. При цьому не відбувається утворення важкорозчинних карбонатів кальцію і магнію на поверхні нагрівального елемента. Шкідливі речовини залишаються в товщі води і виносяться разом з нею в дренаж. З часом стара накип розпушується і повністю вимивається з поверхні нагрівальних елементів.

Хімічний шлях.
По цьому шляху пішли багато компаній – виробники миючих засобів і добавок. При пранні вони радять класти разом з порошком якусь речовину – пом’якшувачі води (наприклад, триполіфосфат натрію). Відбувається хімічна реакція, в результаті – важко розчинний карбонат кальцію розкладається на складові, які не утворюють накип. Це цілком логічне і очевидне рішення – при хімічному контакті зруйнувати карбонат кальцію і отримати більше в результаті чистий ТЕН.

Переваги цього методу очевидні: дешево, пачка добавки обійдеться від 4 до 8 доларів. Можна не тільки не допустити утворення накипу, але і видалити ту, яка була.